Das Team der TIGGES Steuerberatungsgesellschaft mbH

Zapraszamy do zapoznania się z nami. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli spotkać się z Państwem osobiście.

Margarete Rosik

Margarete Rosik​
Zarządzanie

Doradca podatkowy

Język niemiecki i polski

Główne obszary działalności

  • doradztwo w zakresie krajowego i międzynarodowego prawa podatkowego, w szczególności doradztwo podatkowe dla polskich przedsiębiorstw w Niemczech (w ścisłej współpracy z zespołem adwokatów TIGGES Rechtsanwälte w Polsce)
  • deklaracje podatkowe
  • roczne sprawozdania finansowe / Księgowanie dochodów i nadwyżek
  • doradztwo w zakresie rozpoczynania działalności gospodarczej

 

E  rosik@tigges.tax
T + 49 211 159674 16
F + 49 211 159674 10


Wykształcenie

  • 2016 – egzamin i wpisanie na listę doradców podatkowych
  • 1998-2003 – studia menedżerskie w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami na Uniwersytecie Łódzkim (Polska).


Kariera zawodowa

  • od momentu założenia spółki HOW Steuerberatungsgesellschaft mbH w maju 2012 roku zatrudnienie na stanowisku księgowej-specjalisty d/s podatkowych , od 2016 roku jako doradca podatkowy, od 2018 roku autoryzowany sygnatariusz / prokulent, od 2020 roku w zarządzie spółki jak dyrektor zarządzająca spółką TIGGES Steuerberatungsgesellschaft mbH.
  • luty – kwiecień 2012 – zatrudnienie w kancelarii TIGGES Rechtsanwälte Partnerschaft mbB
  • 2005 -2011 – zatrudnienie w firmie doradztwa gospodarczego Metalcoop Handelsgesellschaft mbH
Sandra Maria Bajdala

Sandra Maria Bajdala
Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i polski

bajdala@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Monika Ewert

Monika Ewert
Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki

ewert@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Marta Chomiak

Marta Kulesza
Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i polski

kulesza@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Ulrike Riehm

Ulrike Riehm
Wykwalifikowany personel podatkowy

Niemiecki

riehm@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Julia Schmiss

Julia Schmiss
Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i rosyjski

schmiss@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Patrice Mir Hashem Zadeh
Specjalista ds. zarządzania biurem

Niemiecki i perski

zadeh@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Katharina Wohs

Katharina Wohs
Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i polski

wohs@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Yunus Esen

Yunus Esen​
Specjalista ds. księgowości i podatków​

Niemiecki i turecki

E esen@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Laura-Lucia Klotz​
Apprentice​

Niemiecki i angielski

E klotz@tigges.legal
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

YouTube

By activating YouTube, I agree to the transmission of my personal data (in particular my IP address).

Load video