Medienhafen

Zapraszamy do zapoznania się z nami. Cieszymy się, że wkrótce będziemy mogli spotkać się z Państwem osobiście.

Margarete Rosik

Zarządzanie

Doradca podatkowy

Język niemiecki i polski

Główne obszary działalności

  • doradztwo w zakresie krajowego i międzynarodowego prawa podatkowego, w szczególności doradztwo podatkowe dla polskich przedsiębiorstw w Niemczech (w ścisłej współpracy z zespołem adwokatów TIGGES Rechtsanwälte w Polsce)
  • deklaracje podatkowe
  • roczne sprawozdania finansowe / Księgowanie dochodów i nadwyżek
  • doradztwo w zakresie rozpoczynania działalności gospodarczej

 

E  rosik@tigges.tax
T + 49 211 159674 16
F + 49 211 159674 10


Wykształcenie

  • 2016 – egzamin i wpisanie na listę doradców podatkowych
  • 1998-2003 – studia menedżerskie w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami na Uniwersytecie Łódzkim (Polska).


Kariera zawodowa

  • od momentu założenia spółki HOW Steuerberatungsgesellschaft mbH w maju 2012 roku zatrudnienie na stanowisku księgowej-specjalisty d/s podatkowych , od 2016 roku jako doradca podatkowy, od 2018 roku autoryzowany sygnatariusz / prokulent, od 2020 roku w zarządzie spółki jak dyrektor zarządzająca spółką TIGGES Steuerberatungsgesellschaft mbH.
  • luty – kwiecień 2012 – zatrudnienie w kancelarii TIGGES Rechtsanwälte Partnerschaft mbB
  • 2005 -2011 – zatrudnienie w firmie doradztwa gospodarczego Metalcoop Handelsgesellschaft mbH.


Poszczególne terminy:

  • Asystent konsultanta podatkowego
  • Asystent ds. zarządzania biurem
  • sekretariat
  • Stażysta / osoba ksztalca sie w dualnym systemie nauczania zawodu
  • Rosyjski, rumuński, perski, arabski

Sandra Maria Bajdala

Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i polski

bajdala@tigges.tax
T + 49 211 159674 25
F + 49 211 159674 10

Monika Ewert

Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki

ewert@tigges.tax
T + 49 211 159674 27
F + 49 211 159674 10

Helen Homner

Niemiecki, rumuński

homner@tigges.tax
T + 49 211 159674 23
F + 49 211 159674 28

Marta Kulesza

Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i polski

kulesza@tigges.tax
T + 49 211 159674 20
F + 49 211 159674 10

Ulrike Riehm

Wykwalifikowany personel podatkowy

Niemiecki

riehm@tigges.tax
T + 49 211 159674 17
F + 49 211 159674 10

Julia Schmiss

Specjalista ds. księgowości i podatków

Niemiecki i rosyjski

schmiss@tigges.tax
T + 49 211 159674 13
F + 49 211 159674 10

Faysal Omeirat

Wykwalifikowany personel podatkowy

Niemiecki i arabski

E omeirat@tigges.tax
T + 49 211 159674 22
F + 49 211 159674 10

Patrice Mir Hashem Zadeh

Specjalista ds. zarządzania biurem

Niemiecki i perski

zadeh@tigges.tax
T + 49 211 159674 22
F + 49 211 159674 10

Julita Milewska

Sekretariat

Niemiecki i polski

milewska@tigges.tax
T + 49 211 159674 24
F + 49 211 159674 28

Katharina Wohs

Sekretariat

Niemiecki i polski

wohs@tigges.tax
T + 49 211 159674 00
F + 49 211 159674 10

Yunus Esen

Stażysta / uczeń

Niemiecki i turecki

E esen@tigges.tax
T + 49 211 159674 22
F + 49 211 159674 10